KÜRŞAT ÖZEKEN HAYATINI KAYBETTİ

Okuduğunuz haber
BİR ARAYA GELDİLER!

ROTALARINI VİZESİZ VE KARANTİNASIZ MALDİVLERE ÇEVİRDİLER

Anasayfa   /    Haberler    /    BİR ARAYA GELDİLER!

BİR ARAYA GELDİLER!

28-30 Haziran tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde Türk Hava Yolları isim sponsorluğu ile gerçekleştirilen 8. ACE of M.I.C.E. ExhibitionbyTurkishAirlinesbinlerce turizm ve MICE sektörü temsilcisini bir araya getirdi.

HABERLER      05 Temmuz 2021 - 14:28     0

BİR ARAYA GELDİLER!

Fuar açılışı infinity.fxstudio tarafından Türkiye’de ilk olarak anti gravity konsepti ile çok uzun süre konuşulacak bir seremoni ile düzenlendi.Fuar açılışını İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, İstanbul Ticaret Odası Başkanı ŞekipAvdagiç, Türk Hava Yolları Yurtiçi Satış Başkanı Emre Menevşe,  Turob Başkanı Müberra Eresin, Global Business Travel Association – GBTA  presidentJ. Grant Caplan,TheEuropean Travel Agents' andTourOperators' Associations ECTAA  presidentPawelNiewiamdomski, AzerbeycanTourism Board ve CVB Başkanları, 20 belediye başkanı, 15 Ticaret Odası Başkanı, 20 başkonsolos ve yoğun bir basın katılımı ile gerçekleştirildi. 15 ay gibi uzun bir süredir pandeminin getirdiği zorluklarla mücadele eden Turizm ve MICE sektörü temsilcileri B2B, konferans programları ve eğlenceli network aktiviteleri ile ACE of MICE dünyası ile yeniden bir araya gelme fırsatı buldu.

Küresel ölçekte 30 milyon lira üzerinde bir iletişim kampanyası ile gerçekleştirilen ACE of MICE, 3 gün boyunca binlerce turizm ve MICE sektör temsilcisini en üst düzeyde bir araya getirmeyi ve sektör profesyonellerine moral olmayı başardı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Ataman “Buradaki herkes geleceğe umut aşılıyor . Hepimiz bir arada olmayı, seyahat etmeyi, fuarlara, etkinliklere, konserlere katılmayı çok özledik. ACE of MICE dünyası pandeminin getirdiği yıkıma rağmen sektörümüzü birleştirmeyi, ileriye taşımaya ve motive etmeye devam ediyorTurizm Medya Grubu sektörün çatı örgütü olma misyonunu şartlar ne olursa olsun her zaman fark ettirmeye devam edecektir.”diyerek konuşmasını sürdürdü.

Nitelikli turist sayısını ve kişi başına harcama tutarını arttırmak istiyorsak bunun MICE’dan geçtiğini belirten Volkan Ataman doğasıyla, tarihiyle, gastronomisiyle, 3 tarafı denizlerle çevrili güzel ülkemiz dünyada bulunduğu konum olarak da, her destinasyona rahat ulaşım imkanı sağlıyor. Bu noktada ülkemizin gururu Türk Hava Yolları127 ülkede 325 noktaya uçuş sağlıyor. İGA ve Sabiha Gökçen havalimanlarıtam kapasiteye geçtiğinde yılda 266 milyon yolcuya hizmet verebilecek. Galataport ile birlikte yıllık 1.5 milyon mürettebat dahil yolcuyu İstanbul’da ağırlayacağız. Konaklama ve koltuk kapasitemizin yüksekliği, hizmet kalitemizin tartışmasız üstünlüğü ve MICE alanında hizmet sunan firmalarımızın kalitesi ile dünya MICE sıralamasında liderliği fazlasıyla hak etmiyor muyuz? diyerek Türkiye MICE sektörünün potansiyelini ortaya koydu.

Dünya Turizm ve MICE sektörüne Yön Veren İsimler ACE of MICE Kapsamında İstanbul’daydı!

Amerika’dan katılım gösteren Global Business Travel Association – GBTA Başkanı J. Grant Caplan yaptığı açıklamada Amerika dahil dünyanın hiçbir yerinde bu kadar büyük ve büyüleyici tasarıma sahip bir fuar açılışı seremonisi ve fuar tasarımı görmediğini bildirdi.

Global Business Travel Association – GBTA  presidentJ. Grant Caplan
Association of TourOperators in Russia – ATOR İrinaMorozova
TheEuropean Travel Agents' andTourOperators' AssociationsECTAA  presidentPawelNiewiamdomski
AzerbaijanTourism Board – ATB CEO FlorianSengstschmid gibi önemli isimler sektörle bir araya geldi.

ACE of MICE büyüleyici sahnesinde gerçekleşen 12 oturumda 73 konuşmacı ile pandemi sonrası turizm ve MICE sektörünün geleceği, Türkiye ve global etkinlik sektörünün üst düzey temsilcileri tarafından ele alındı.
•    Bıraktığınız Gibi Değil: Turizm Endüstrisinde Havacılığın Seyri/Önemi
•    Sektör Dernekleri MICE Sektörünün Geleceğini Masaya Yatırıyor
•    Pandemi Sonrası Turizm ve MICE'ın Geleceği
•    Gelecek On Yılın Seyahat Trendleri
•    Gelecekte Pazarlama İletişimi
•    Etkinlik ve Sponsorluk Yönetimi & İletişimde Dijitalleşme
•    Galataport İstanbul Cruise'da MICE Oturumu
•    Zorlu Performans Sanatları Merkezi Sponsorluğunda ProductionTalks ''Sektöre Yön Verenler''
•    Sınırsız Turizm:Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesinde Azerbaycan Ve Türkiye Arasındaki İşbirliğinin Olumlu Sonuçları
•    Gen İlaç Sponsorluğunda Hibrit Kongre Deneyimleri/ Yeni Dönemde Kongreler

B2B Toplantılar,Speed Network Event, Buyerlara Boğaz Turu
Fuar kapsamında İstanbul’da en üst düzeyde misafir edilen 25 ülkeden 70 satın alıcı firma 3 gün boyunca B2B toplantılar ile katılımcılarla iş birliklerini güçlendirdiler. Fuarın ilk günü gerçekleştirilen ACE of MICE B2B Speed Network Etkinliğinde tüm satın alıcılar ve katılımcılar bir araya gelerek network aktiviteleri devam etti.  Hostedbuyer ve uluslararası basın mensupları, kokteyl prolonge eşliğinde boğazda tekne turu ile İstanbul’un güzelliklerini gösterme fırsatı buldu.

Gastro Show VIP Lounge alanında ACE of MICE’a özel yemek davetleri verildi.

3D Video mapping ile dizayn edilmiş VIP Lounge alanında avatar ormanı ve bir çok görsel şölen eşliğinde 8 ayrı yemek daveti gerçekleştirildi. Protokol yemeği Antalya tanıtma vakfı ve 7 Mehmet sunumu ile gerçekleştirilirken Gastro Show ana sponsoru İzmir Büyükşehir Belediyesi başkanı Tunç Soyer, Bursa Büyükşehir Belediyesi Alinur Aktaş, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Fatma Şahin, Hatay Büyükşehir Belediyesi  Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Selahattin Gürkan, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanı Murat Zorluoğlu basın, özel misafirler ve uluslararası konuklara yerel mutfaklarını Türk lezzetlerini en üst düzeyde tanıttılar. Develi Restoranları ise ACE of MICE katılımcılarına özel bir davet verdi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliğinden ACE of MICE’a Özel Büyükelçiler Daveti

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya ev sahipliğinde Turizm Medya Grubu Başkanı Volkan Atamanile birlikte 21 ülkeyi temsil eden başkonsoloslar ve diplomatların, katılımı ile SwissotelTheBosphorus’taTürkiye’nin 7 bölgesinden farklı lezzetlerin sunulduğu yemek daveti gerçekleştirildi. Arjantin,Avusturalya,Azerbaycan,Belarus,Belçika,BosnaHersek,Bulgaristan,Fas,Kanada,Hindistan,Endonezya,Kazakistan,Güney Kore,İran,Moğolistan,Polonya,İsviçre,Özbekistan,Ukrayna,Venezuela ve Yunanistan’ın İstanbul Başkonsolosları ile İstanbul vali yardımcısı Özlem Bozkurt Gevrek, İzmir büyükşehir belediye başkanı Tunç Soyer ve sektör başkanları katılımcılar arasındaydı.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ


TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü