FİRUZ BAĞLIKAYA:ÇOK BÜYÜK ÜZÜNTÜ DUYDUM!

Okuduğunuz haber
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN DANIŞMANI OLDU

EN İYİLERİ BİZDE

Anasayfa   /    Haberler    /    BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN DANIŞMANI OLDU

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN DANIŞMANI OLDU

TÜRÇEV (Türkiye çevre Eğitim Vakfı) Antalya Koordinatörü. Çevre Yük. Müh. Lokman Atasoy görevinden ayrıldığını ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanlığı görevine başladığını duyurdu.

HABERLER      15 Mayis 2021 - 14:57     0

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MUHİTTİN BÖCEK’İN DANIŞMANI OLDU

Görev değişikliği açıklamasını sosyal medya hesabından duyuran Lokman Atasoy, sadece bir yer değişikliği gerçekleştiğini ve yine Antalya için, çevre için daha çok çalışmaya ve üretmeye devam edeceğini söyledi.

Antalya’ya sevdalıyım!

“Bir görev değişikliğini ve duygularımı sizlerle paylaşmak istiyorum.” cümlesi ile başlayan açıklamasında “13 yaşında geldiğim ve sevdalandığım Antalya’ya, isteyerek tercih ettiğim Çevre Mühendisliği eğitimimden sonra aldığım görevlerle 21 yıldır hizmet etme fırsatı yakaladım. Beni tanıyanların iyi bildiği gibi yürüttüğüm tüm görevlerde her zaman en iyisini yapmaya ve hep daha fazlasını üretmeye çalıştım. Sorumluluk almaktan hiç çekinmedim. Hayat görüşüm doğrultusunda halkımız, kentimiz ve ülkemizçıkarlarını, toplumsal duyarlılığı ve çevre hassasiyetini hep önde tuttum.Mustafa Kemal Atatürk’ün “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır” sözünü ilke edindim.2000 yılında Antalya Mavi Bayrak Koordinatörü olarak başladığım, ardından TÜRÇEV Antalya Koordinatörü olarak devam ettiğim ve o günden bugüne severek ve de başarıyla yürüttüğüm görevimden ayrılma kararı aldım.Antalya için daha fazlasını yapabileceğime, kentimizin çevre değerlerinin korunmasına daha çok katkı sağlayabileceğime olan inancımla;birikim ve tecrübelerimi, enerjimi, zamanımın tamamını ayırabilmek adına Antalya Büyükşehir Belediye Başkanım Sn. Muhittin Böcek’in taktiri ile Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak yeni görevime resmi anlamda başlamış bulunuyorum” dedi.

TÜRÇEV’de çok büyük başarılara imza attık

Lokman Atasoy TÜRÇVEV’de görevde bulunduğu süre içerisinde büyük başarılara imza attıklarını ifade ederken “Kültür ve Turizm Bakanlığımızın kurduğu TÜRÇEV’de; Mavi Bayrak, Eko-Okullar, Yeşil Anahtar, Çevrenin Genç Sözcüleri, Okullarda Orman gibi Uluslararası Programların yürütülmesinde, kentimizin ve Ülkemizin başarısı için büyük çaba gösterdim. Antalya’yı Dünya’nın en fazla Mavi Bayrağının olduğu kent noktasına taşıma imkanına sahip oldum. Yatlarda Mavi Bayrak, Turizm Teknelerine Mavi Bayrak ödüllerinin ilk defa Antalya’da başlamasına öncülük yaptım. Antalya Valiliğinin çevre ve turizm ile ilgili görevlendirdiği komisyonlarda aktif rol aldım. Kıyı illerimizde model olarak alınan Antalya Valiliği İl Mavi Bayrak Komisyonunun oluşturulmasına öncülük yaptım.Plaj Mavi Bayrak Temsilcisi, Yerel Mavi Bayrak Sorumlusu sertifikasyon projelerimin Türkiye’de uygulanmasını ve Uluslararası alanda örnek alınmasını sağladım. Eko-Okullar sayımızı 100’ün üzerine çıkararak İstanbul’dan sonra ikinci sıraya yükselttik. Yeşil Anahtar Programını ilk olarak Antalya’da başlattık ve her zaman Türkiye’nin yarısından fazlası olduk, oteller haricinde bu yıl ilk defa Antalya’da restoranlarda da başlamasına öncülük yaptım. Kısacası çevre konusunda bilincin çok az olduğu ve imkanlarımızın yetersiz olduğu dönemlerden bugüne TÜRÇEV’in kurumsallaşmasına ve gelişmesine katkılarım olduğu için gönül rahatlığı ile ayrılıyorum. Turizm sektöründe, okullarda, yerel yönetimlerde çevre eğitim ve bilinçlendirme çalışmalarının yanı sıra çevrenin ve kıyıların korunmasına katkı sağlamış olduğum için son derece memnunum”dedi.

Bir araya gelindiğinde ortaya güzel işler çıkıyor

Bir araya gelerek çalışıldığında ortaya ne kadar güzel işler çıkabileceğini tecrübe ettiğinide sölerine ekleyen Lokman Atasoy “Turizmci dostlarımla, öğretmenlerimizle, meslektaşlarımla, belediyelerimizle, kamu kurum ve kuruşlarıyla, üniversite ve STK’lar ile sürekli diyalog içerisinde olmaya gayret ettim. Severek, inanarak çalıştım, başardıkça mutlu oldum, mutlu oldukça daha çok çalıştım, hiç yorulmadım.32 yıldır yaşadığım, sevdalandığım Antalya için aynı heves ve aynı heyecanla gece-gündüz çalışmaya devam edeceğimBu aslında sadece bir yer değişikliği..Yine Antalya için, çevre için daha çok çalışma ve üretme fırsatımız olacak. Yine turizmci dostlarımla, çevreye gönül verenlerle, çevre mühendisimeslektaşlarımla, belediyelerimizle, içlerinden geldiğim Meslek Odası dostlarımla, STK temsilcileriyle,basın mensubu arkadaşlarımızla, birçoğunu uzun yıllardır tanıdığım çalışma arkadaşlarımla beraber üreteceğiz.”dedi.

Biz birlikte güçlüyüz!

Yeni görevinde “Planlı, Kurallı, Kimlik Kent” vizyonu ile Başkan Muhittin Böcek önderdliğinde çalışmalar yürüteceklerini dile getiren Lokman Atasoy “21 yıldır tanıdığım, çevre hassasiyetini çok iyi bildiğim Sn Muhittin Böcek Başkanımızın önderliğinde “Planlı, Kurallı, Kimlik Kent” vizyonu ile en öncelikli amaçlarımızdan olan Antalya’nın “çevre ve doğa dostu kent” olması yolunda diyalog içerisinde, bilime ve tekniğe dayalı olarak hep beraber gayret göstereceğiz.Her şeyin çok güzel olması için, iyi bir gelecek için çalışacağız.Çünkü Biz Birlikte Güçlüyüz!Yeni görevimde de desteklerinizi ve dualarınızı eksik etmemenizi diliyor, hepinize sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.”diye konuştu.

Çeşitli yerlerde görev aldı

Lokman Atasoy, Kültür ve Turizm Bakanlığının kurduğu TÜRÇEV’de; Mavi Bayrak, Eko-Okullar, Yeşil Anahtar, Çevrenin Genç Sözcüleri, Okullarda Orman gibi Uluslararası Programların yöneticiliğini yaptı. Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Kurucu Başkanlığı, 2 dönem Oda Başkanlığının ardından 2 dönemdir de ÇMO Genel Merkez Onur Kurulu Üyesi olarak hizmet ediyor. Atsoy, Antalya Valiliğinin çevre ve turizm ile ilgili oluşturduğu komisyonlarda uzun yıllar aktif olarak görev aldı, devlet kurumundaki tüm yöneticiler ile işbirliği ve uyum içerisinde çalıştı..2014 yılı yerel seçimlerinde Konyaaltı Belediyesi CHP Meclis üyeliğine seçildi.TMMOB İl Koordinasyon Kurulu üyeliği, Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu Üyeliği, Antalya Kent Konseyi Çevre Çalışma Grubu üyeliği gibi kentin önemli platformlarında yer aldı. Akdeniz Belediyeler Birliği, Belediyecilik Proje Yarışmasında Danışma Kurulu ve Jüri üyeliği yaptı. Antalya’nın bazı çevre konularına dair oluşturulan bilim kurullarında, komisyonlarında görev aldı. Antalya kıyılarının ve çevre değerlerinin korunmasına yönelik birçok projede yer aldı, konuyla ilgili bilimsel ve akademik çalışmalarda bulundu. Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından oybirliği ile kabul edilerek kurulan Çevre Kurulu Başkanlığına seçildi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü