FERİT TURGUT MU, KERİM ÇAVUŞOĞLU MU? - Turizm Dosyası

LAZZONI HOTEL’E 7 YILDIZLI ÖDÜL

Okuduğunuz haber
FERİT TURGUT MU, KERİM ÇAVUŞOĞLU MU?

RIZA PERÇİN GÜVEN TAZELEDİ

Anasayfa   /    Haberler    /    FERİT TURGUT MU, KERİM ÇAVUŞOĞLU MU?

FERİT TURGUT MU, KERİM ÇAVUŞOĞLU MU?

TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Seçimleri başlarken, gözler Akdeniz BTK seçimlerine çevrildi.

HABERLER      14 Ekim 2019 - 11:53     0

FERİT TURGUT MU, KERİM ÇAVUŞOĞLU MU?

Mevcut Başkan Ferit Turgut ile Kerim Çavuşoğlu’nun aday olduğu TÜRSAB Akdeniz BTK’da toplam 575 üyeden yaklaşık 400 üyenin oy vermesi bekleniyor. 15 Ekim 2019 Salı Günü TÜRSAB Akdeniz BTK yeni ofisinde gerçekleşecek olan seçimler sabah saat 10.00’da başlayacak ve 13.00’de sona erecek.


Ferit TURGUT

Değişim devam ediyor!

TÜRSAB Akdeniz Başkanı Ferit Turgut yaptığı açıklamada, değişin devam ettiğini belirterek açıklamalarda bulundu. Turgut, “ 13 ay önce değişim adı ile Akdeniz BTK’ya aday olduk ve üyelerimizin destekleri ile seçildik. Bu 13 ay süre içerisinde de değişimi başlattık. İkinci dönemde de yarım kalan projelerimizi hayata geçirmek için tekrar aday olduk. Değişimin devamı için adayız” dedi. Başkan Ferit Turgut, “ 13 ay boyunca çok sayıda çalışmaya imza attık. Bu zaman zarfında Bakanlığımız, Valiliğimiz, Belediyelerimiz ve birçok kurum ile görüşmelerimiz oldu. Bu süre içerisinde 20 yıl boyunca hiçbir toplantıda olmayan, toplantılarda adı bile geçmeyen TÜRSAB’ın ve bölgemizin yer almasını sağladık. Birçok kurullarda TÜRSAB artık görülür ve dinlenir hale geldi.

Yeni Ofis bir lüks değil, ihtiyaçtı!

TÜRSAB’ın yeni ofisinin üyeler için çok daha kapsamlı bir hizmet sunacağını dile getiren Başkan Ferit Turgut, “ Daha önce TÜRSAB’ın Kaleiçi’nde bulunan yeri, aynı zamanda TÜRSAB’ın mülkü. Ancak Kale içindeki trafik yasakları gereği oraya üyelerimiz çok rahat giriş çıkış yapamıyorlardı. Park cezaları, giriş çıkış cezaları yiyorlardı. Dolayısı ile TÜRSAB üyeleri Kaleiçi merkez binaya gitmeye imtina ediyorlardı. Yeni bir ofisimizi Havalimanı yolu üzerine yaparak, herkesin rahatça ulaşabileceği bir yer olarak düşündük. Yeni ofisimiz bir lüks değil ihtiyaçtı. Nasıl olsa her acentamızın Havalimanı ile bir irtibatı var. Gidip gelirken de burada TÜRSAB Merkeze gelerek etkileşim haline gelebiyorlar. Eski yerin kirası, geliri yeni binamızı fazlasıyla ödüyor. Eski binaya anlattığımız sıkıntılar nedeniyle belge almaya bile gelmeyen üyelerimiz vardı. Biz artık bütün belgeleri acentalarımızn ayağına götürmeye başladık. Yeni binamız bize daha fazla gelir getirecek şekilde, hizmetin herkesin ayağına ulaşacak bir TÜRSAB Merkez binası oluşturduk” dedi.

Üyelere Avukat hizmeti

Ferit Turgut, “ TÜRSAB hiçbir bölgede olmayan bir hizmeti daha devreye soktu. TÜRSAB Genel Merkezden Başkan Füruz Bağlıkaya’dan onaylı bir avukat istihdam ediyoruz. Üyelerimizin hukuksal sorunları ile birebir ilgilenecek ve ücretsiz danışmanlık verecek. Tüm davalık sorunlarda Avukatımız üyelerimizin sorunları ile  ilgilenecek” dedi.

Acenta meclisi oluşturduk!

TÜRSAB Akdeniz Başkanı Ferit Turgut, “ Yönetim Kurulu toplantılarımız acenta meclisi haline dönüştürmeye çalıştık. Eski binamız buna oldukça maniydi. Yeni binamız ile bu meclisi daha da hareketlendirme düşüncesindeyiz. Dolayısı ile acentalar meclisi oluşumu yeni yerimizde proje olarak çok daha başarılı olacak. Bu arada görevde olduğumuz 12 ay boyunca üyelerimizin yararı adına çeşitli kurumsal anlaşmalara da imza attık. Bazı oteller,restaurantlar, sağlık kuruluşları ve çeşitli özel kurumlar ile seyehat acentesi temsilcinin daha uygun yararlanacağı bir ortam oluşturduk. Bu anlamda Sekiz tane kurumsal anlaşma yaptık. Acenta sahipleri ve acenta personelleri bu anlaşmalar neticesinde oluşan indirimleri kullanıyorlar. Önümüzdeki dönem bu sayıyı yirmiye çıkarmayı düşünüyoruz”dedi.

Geçmişte beni tanıyan üyelerimin talepleri doğrultusunda aday oldum!


Kerim ÇAVUŞOĞLU

 
TÜRSAB Akdeniz BTK adaylığını açıklayan bir diğer isimde Kerim Çavuşoğlu oldu. Kerim Çavuşoğlu da yaptığı açıklamada, geçmişte kendisini tanıyan dostların istekleri ile aday olduğunu belirterek “Görevde olmadığım süre içerisinde kendilerine hiçbir zaman ne yazılı nede sözlü muhalefet etmedim. Bu kurumlarda görev yapmanın zorluğunu biliyorum. Görevdeki arkadaşların uzlaşmacı bir yapısı olmadığı için yerel yönetimler ile bir türlü yıldızları barışmadı. TÜRSAB hiçbir yerde ve hiçbir toplantıda yok. Buda ilişkileri iyi götüremediklerini gösteriyor. Geçmişte beni tanıyan üyelerimin talepleri doğrultusunda aday oldum. Talep olmasa olmazdım” dedi.

Eski Yönetimde yer almış bir isim olarak İbra edilmemiş bir yönetim olduğu sorularına da cevap everen Kerim Çavuşoğlu bunun bir algı olduğunu dile getirerek, “ Bunlar algı operasyonu. Başka hiçbir şey değil .İbra olayını Genel kurulda herkes gördü. 4 bin seçmen katıldı seçime, 700 kişi ile bizi ibra etmediler. Bu konular yargıya intikal etti. TÜRSAB ile ilgili bizim yönetim kurulu olarak hiçbir şeyimizin olmadığı bizim Bakanlık olarak raporlandı. Zaten son beş yılda geçmiş yönetime bu kurumun idaresine talip olan arkadaşlar kurumu çok yıprattılar. Ben kendilerine geçmişte dedim ki, Bakın arkadaşlar idare etmiş olduğunuz kurumu bu kadar yıpratmayın. Geçmişte açtıkları davalar ile ilgili bugün TÜRSAB’ı kendileri savunmak zorunda kalıyorlar. Davalar devam ediyor. Hesabını veremeyeceğim hiçbir iş yapmadım” dedi.

Başkan Firuz Bağlıkaya’dan başarı dilekleri

TÜRSAB BFiruz Bağlıkaya  da BTK seçimlerine katılan tüm adaylara başarı dilleklerini ileterek, “4 Ekim Pazartesi günü itibarıyla başlayacak olan TÜRSAB Bölge Temsil Kurulu Seçimleri için tüm adaylarımıza canı gönülden başarılar dilerim. Hiç şüphesiz ki seçilecek olan her meslektaşımız, ülkemiz turizmi ve sektörümüzün gelişimi adına var gücüyle hizmet edecektir. Sonuçların şimdiden hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, güzel bir seçim ortamı diliyorum”diye konuştu.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ