FİRUZ BAĞLIKAYA: 18 AYDA BAŞARDIKLARIMIZ ORTADA! - Turizm Dosyası

TÜRSAB'DAN KEMER KAYMAKAMI MURTAZA DAYANÇ’A ZİYARET

Okuduğunuz haber
FİRUZ BAĞLIKAYA: 18 AYDA BAŞARDIKLARIMIZ ORTADA!

DEDEMAN GRUBU'NDA TURİZMİN BAŞINA BANU DEDEMAN GELDİ

Anasayfa   /    Haberler    /    FİRUZ BAĞLIKAYA: 18 AYDA BAŞARDIKLARIMIZ ORTADA!

FİRUZ BAĞLIKAYA: 18 AYDA BAŞARDIKLARIMIZ ORTADA!

TÜRSAB Başkanı Firuz B. Bağlıkaya ve ekibi, GastroAntep Uluslararası Gastronomi Festivali için gittiği Gaziantep’te, Kahramanmaraş, Kilis ve bölge seyahat acentalarından oluşan 100’ün üzerinde temsilcinin yer aldığı kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

HABERLER      13 Eylül 2019 - 12:53     0

FİRUZ BAĞLIKAYA: 18 AYDA BAŞARDIKLARIMIZ ORTADA!

Toplantı kapsamında TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz B. Bağlıkaya, gündemle ilgili birçok konu hakkında açıklamalarda bulunarak, göreve geldikleri günden bu yana yapılan çalışmalar ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Göreve geldikten sonra kısa bir sürede önemli işlere imza attıklarını belirten Bağlıkaya; “Kaçak faaliyetle mücadelenin önemini çok iyi bildiğimiz için 81 kişilik denetim ordusu kurarak, 81 ilde 69.043 denetim faaliyeti gerçekleştirdik. Bizim dönemimizle beraber kaçak faaliyete indirilen darbe net olarak ortadadır” şeklinde sözlerine başladı.“Yasamızın çıkması için gecemizi gündüzümüze kattık ve sayısız emekle hazırladığımız taslağı, olabildiğince meslektaşlarımızın işine yarayacak şekilde düzenledik. Meclis’te görüşüldükten sonra yürürlüğe girmesini bekliyoruz” ifadelerini kullanan Bağlıkaya, görevi devraldıkları süreçte yaşanan sorunlara ve bu sorunlara karşı getirdikleri çözümlere de değindi.

18 Yıllık Yozlaşmış Anlayışı Tamamen Değiştirdik

“Sudan sebeplerle seçimi 3 ay erteleyenlerin, o süre zarfında 130 milyon liralık çek kestiğini hepimiz biliyoruz. Yönetmeyi borçlanmak sanmışlar. Böyle bir zihniyetin bıraktığı enkazı temizlemeye çalışırken, bizim ortaya koyduğumuz vizyon tüm meslektaşlarımızın malumudur. Bu çerçevede mali tablolarımızı ve bilançolarımızı, web sitemiz üzerinden en şeffaf haliyle sizlerle paylaşıyoruz. 18 yıllık yozlaşmış düzenin izlerini silmek için bu kısa sürede hep birlikte seferber olduk” dedi.
Bölge Temsil Kurulları için yapılan düzenlemelerden de bahseden Bağlıkaya; “BTK’larımızı daha bağımsız yapılar haline getirerek, elimizden gelen desteği vereceğimizden bahsetmiştik. Bu konuya verdiğimiz önem doğrultusunda Bölge Temsil Kurullarımıza ait ofisleri yeniledik” ifadelerinin ardından, seyahat acentalarının iş imkanlarını geliştirmeleri ve yeni bölgeler keşfederek ürün çeşitliliği sağlamaları amacıyla düzenlenen 9 info gezisi yaptıklarını vurguladı.

TÜRSAB  Hak Ettiği İtibara Kavuştu

TÜRSAB’ın çehresini değiştirerek marka değerini yükselttiklerini belirten Firuz Bağlıkaya, benimsedikleri kurumsallık ilkesi doğrultusunda yapılan çalışmalardan da bahsetti. “Görev ve sorumluluklarının farkında olan bir TÜRSAB sözü vermiştik. Yepyeni bir yönetim anlayışıyla bir yandan gece gündüz çalışmaya devam ederken bir yandan da kurumsallaşma projemiz çerçevesindeki denetim sürecimize hazırlandık. 6 ay sonunda yaptığımız çalışmaların ödülünü ISO 9001: 2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’yle almış olduk. Dünyanın en önemli ülkelerinde, en büyük turizm paydaşlarının katıldığı fuarlarda ülkemizi ve mesleğimizi hakkıyla temsil ettik. TÜRSAB Akademi’nin geldiği noktayı hepimiz görüyoruz. Eğitim, vizyonumuzun en önemli parçalarından biriydi ve sektörümüze kalifiye iş gücü kazandırabilmek için her gün daha da emin adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Lokomotif Bir Kurum Haline Geldik

Yaptıkları çalışmalarla TÜRSAB’ın daha profesyonel bir kimliğe kavuştuğunu kaydeden Firuz Bağlıkaya; “Yazılı, görsel ve online medyada yer alan binlerce haberde; yerel ve uluslararası katıldığımız her platformda Birliğimizi en etkin şekilde temsil ettik. Mesleğimizle ilgili güveni artırarak, lokomotif bir kurum haline geldik. Değişim ruhunun TÜRSAB ile ilgili her alanda kendini göstermesi için çabalarımıza aynı hız ve istikrarla devam edeceğiz” diye konuştu. TÜRSAB TV’nin hayata geçirilmesiyle seyahat acentalarına ait bir web televizyonu kurduklarının altını çizen Bağlıkaya, seyahat acentalarının artık görsel medyada güçlü bir sesi olduğuna dikkat çekerek; “TÜRSAB TV’nin yanı sıra bildiğiniz üzere yazılı medya da Birliğimizi ve mesleğimizi kendi imkanlarımızla temsil ettiğimiz The Voice of Travel dergimizi çıkardık” sözleriyle TÜRSAB’ın medyada eriştiği güçlü kimliğin önemine değindi. Dijitalleşen dünya dinamiklerini seyahat acentalarının lehine çevirmek için atılımlar yaptıklarını dile getiren TÜRSAB Başkanı; ‘Turizmde Dijital Yol Haritası’nı belirledik ve bu çalıştay sonucunda hazırlanan raporu tüm üyelerimizle paylaştık. Karekodlu Plaka uygulamamızla bandrol zorunluluğunu ortadan kaldırdık. Sağlık turizmi için Afyonkarahisar’da düzenlenen Sağlık Turizmi Çalıştayı’nda yine öncü kurum olduk. UNDP ile imzaladığımız iş birliği mutabakatında sürdürülebilir turizm temasını gelecek nesillere aktarma bilincini tüm medya organlarıyla paylaştık. Kıbrıs ile olan turizm ilişkilerimizi bir üst seviyeye çıkardık” şeklindeki değerlendirmeleriyle, TÜRSAB’ın düzenlenen çalıştaylar çerçevesindeki temsil gücü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Bürokrasiye Önem Veren Bir Kurum Olduk

TÜRSAB Genel Merkezi’nde ağırlanan onlarca diplomatla kurulan yakın ilişkilerin yanı sıra düzenlenen Büyükelçi gezilerine de değinen Firuz Bağlıkaya; “Büyükelçilere ülkemizi gezdirerek, hepsinin birer fahri turizm elçisi olmalarını amaçladık. Aileleriyle birlikte ülkemizi gezmekten ve güzelliklerimizi keşfetmekten çok keyif aldılar. Çin, Hindistan, Ukrayna, Bosna-Hersek ve Makedonya gibi ülkerden gelen Büyükelçiler, Göbeklitepe’ye duydukları hayranlığı ülkelerinde anlattılar” ifadeleriyle Türkiye’nin sahip olduğu turizm potansiyelinin diplomatik ilişkilerde çok önemli bir unsur haline geldiğini söyledi.

Turizmi 12 Aya Yaymak İçin Durmadan Çalışıyoruz

Turizmi 12 aya yayma konusundaki hedeflerinin ilk günden bu yana en değerli gündem maddelerinden biri olduğunu hatırlatan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya; “İhtisas Başkanlıklarımızla beraber yürüttüğümüz segmentasyon çalışmalarımız kapsamında ülke turizmimizi çeşitlendirmek için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. M.I.C.E. olsun, gastronomi olsun, doğa turizmi olsun, sağlık olsun, kültür olsun aklınıza gelebilecek her alanda faal durumdayız. Hava yolları ile yapılan müzakerelerde de WEBAGENT programının ücretsiz olmasını sağladık ve meslektaşlarımızı 10 bin dolar teminat ücretinden kurtardık. Düzenlediğimiz Kültür Sohbetleri ile de çok farklı bir kitleye hitap ettik örneğin. Ülkemiz her açıdan bir cennet, bize düşen görev ise doğru çalışmalarla tanıtımımızı en yüksek seviyeye çıkarmak” ifadelerini kullandı.

TÜRSAB’ın Elini Hac Ve Umre Acentalarının Cebinden Çektik

Tur onay yazısı alma zorunluluğun kaldırıldığını hatırlatan Bağlıkaya; “Hac ücretleri için meslektaşlarımızdan alınan 25 dolarlık hizmet bedelini kaldırarak toplamda 1,5 milyon dolarlık bir tasarruf sağladık. Başkaları TÜRSAB’a verilen hac ve umre vizelerini satmakla uğraşırken biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren seyahat acentası olmayan hiç kimseye hac ve umre kaydı yaptırmadık. Kutsal topraklarda çok güzel, sıkıntısız bir hac sezonu geçirdik ve Diyanet İşleri Başkanımızdan da konuyla ilgili olumlu geri dönüşler aldık” dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ