YÖREX’E ÇANAKKALE 1915 RUHUNU TAŞIDI

Okuduğunuz haber
İZMİR 'YENİDEN’ EFELENMELİ

RUSYA TATİLCİLERİ ARASINDA, TÜRKİYE EN FAZLA TERCİH EDİLEN ÜLKE!

Anasayfa   /    Haberler    /    İZMİR 'YENİDEN’ EFELENMELİ

İZMİR 'YENİDEN’ EFELENMELİ

HABERLER      09 Ekim 2015 - 13:06     0

İZMİR 'YENİDEN’ EFELENMELİ
Acente temsilcilerine İzmir’den seslenen Bağlıkaya: “İzmir’i şahlandıracak projelerimizle geliyoruz. Medeniyetlerin beşiği, turizmimizin göz bebeği İzmir kollarını kaldırıp bu gidişe dur demeli yeniden efelenmeli’’

TÜRSAB Yeniden Platformu, il gezilerine devam ediyor. Acente temsilcileriyle Swiss Otel Büyük Efes İzmir’de bir araya gelen TÜRSAB Yeniden Platformu Başkanı Firuz Bağlıkaya ve Platform üyeleri mevcut TÜRSAB yönetimini eleştirdi ve sektörü değerlendirdi. İzmir’deki toplantıda Başkan Firuz Bağlıkaya yanında ETS TUR CEO’su Mehmet Ersoy, Hilal Turizm sahibi Nebil Çelebi, Kaçkar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Sancar yer aldı.

‘‘Konuyu gene çarpıtıyorlar. 250 bin TL teminat var olan acenteler için değil’’

Başaran Ulusoy’un sözlerini çarpıtarak basına yansıtmaya çalıştığını ifade eden Bağlıkaya “Başaran Bey beni sürekli acentelerden 250 bin TL’lik teminat istemekle suçluyor. Benim ikinci başkanlık dönemimde hazırladığım kanun tasarısında Başaran Ulusoy’un imzası var. Hazırladığımız kanunda konuyu anlatan maddeyi aşağıda paylaşıyorum. ‘’Var olan acentelerden 250 bin TL teminat alınacak’’ diyen başaran Ulusoy ne yazık ki yalan söylüyor. Sadece yeni kurulacak acenteler için böyle bir teminat konusu gündeme gelmiştir. Bu da hem var olan acenteler için hem de acenteciliğin geleceği için düşünülmüş bir konudur.’’ dedi. İşte o madde:

“MADDE 12-  Seyahat acentesi kuruluş teminatı

1-Seyahat acenteleri, tüm seyahat acenteliği işlemlerinden ve Birliğe üyelik yükümlülüklerinden doğacak borçlarına karşılık Bakanlığa, paraya çevrilerek ilgililere ödenmek üzere her işletme belgesi için ikiyüzellibin Türk Lirası kuruluş teminatı vermek zorundadır.

GEÇİCİ MADDE 2- (1) Bu Kanunun yürürlüğe girdiği tarihten önce kurulmuş bulunan seyahat acentelerine 12.nci maddede belirtilen teminat miktarı uygulanmaz. ’’

‘Pazar günü tek tek açıklayacağım!’

Firuz Bağlıkaya hazırladığı yasalarla ilgili olarak “Tüm acentecilere sesleniyorum, tüm sektörle ilgili kişilere ve turizm dostlarına resmi internet sitemiz www.tursabyeniden.com’a girin ve inceleyin her iddiamı tek tek belgeledim. En önemlisi TÜRSAB’da görev icra ederken acentelerin faydası için hazırladığım ancak Başaran Bey’in çıkmasına izin vermediği tüm yasaları da 11 Ekim Pazar günü yayınlayacağım. Bizim için hayati önem taşıyan 1618 sayılı kanunun nasıl hazırladığını herkes görsün ve doğrular ortaya çıksın’’ dedi.

‘Hala belgelerden kaçıyorlar’

TÜRSAB Yeniden Platformu Başkanı Firuz Bağlıkaya sözlerinin devamında “Biz TÜRSAB Yeniden Platformu olarak ne dediysek belgeledik. Bize muhalefet belgeyle olur bu akli münazaranın ahlaki koşuludur. Belgelenmeyen hiçbir söze itibar ne bize ne de saygın bir TÜRSAB anlayışına yakışır. Gördüğünüz gibi ben ne diyorsam kelimesi kelimesine belgeyle gösteriyorum. Ben belgelerle TÜRSAB için mücadele ederken Başaran Bey basın mensuplarına gördüğü rüyaları anlatıyor. TÜRSAB hak ettiği ciddiyette ve saygınlıkta olmalıdır. Burası rüyalara dalacak yer değil iş yapacak yerdir’’ dedi.

‘Projelerimiz ile Acenteleri ayağa kaldıracağız.’

Firuz Bağlıkaya seçim beyannamesinde yapamayacağı hiçbir vaadin yer almadığını dile getirdiği sözlerinde “Biz uzun başkanlık dönemini eleştirirken Başaran Bey hala dönemi uzatacağım diyor. Göz göre göre kendi hırsını vaat diye lanse ediyor. TÜRSAB Başkanlığı’na dönem sınırlaması getireceğiz dedik getireceğiz. Küçük büyük tüm acentelere destek olacağız dedik olacağız. Projelerimiz hazır, beyannamemizi inceleyin. Yapacağız deyip yapamadığımız tek bir projemiz olursa yakamıza yapışın. TÜRSAB sahipsiz acenteci yalnız değildir, hep birlikte bu gidişe dur diyeceğiz’’ dedi.

‘İzmir TÜRSAB’a kırgın’

Var olan yönetimin İzmir’e gereken ilgiyi göstermediğini söyleyen Firuz Bağlıkaya sözlerinin sonunda “Şu an İzmirli acentelere sırtını dönmüş bir TÜRSAB yönetimi mevcut. İzmir unutulmuş, İzmirli TÜRSAB’a kırgın. İzmir’e yatırım yapılmamış, destek kesilmiş. İzmir’i şahlandıracak projelerimizle geliyoruz. Medeniyetlerin beşiği, turizmimizin göz bebeği İzmir kollarını kaldırıp bu gidişe dur demeli yeniden efelenmeli’’ dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ


TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü