2021'DE İSPANYA PAZARA NASIL GİRECEK?

Okuduğunuz haber
KEMER BELEDİYESİ’NDE HİZMETTE SINIR YOK!

GAZELLA TURİZM'DEN 'GEZGİN YAKA'

Anasayfa   /    Görüntülü    /    KEMER BELEDİYESİ’NDE HİZMETTE SINIR YOK!

KEMER BELEDİYESİ’NDE HİZMETTE SINIR YOK!

Kemer Belediyesi, Güneşi, denizi, sahili, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleriyle tatilcilerin ilgisini çeken Ulupınar Mahallesi Çıralı Bölgesi’ne her türlü hizmeti vermeye devam ediyor.

GÖRÜNTÜLÜ      23 Ekim 2020 - 14:04     0

KEMER BELEDİYESİ’NDE HİZMETTE SINIR YOK!

Sessiz, sakin ve doğal ortamı ile dikkat çeken Çıralı, Pandemi döneminde doğal tatili tercih eden misafirler tarafından bu yıl daha çok tercih edilirken, misafirler, günübirlik yat turları ile Çıralı ve çevresinin muhteşem güzellikleri ve Akdeniz'in harika denizinde unutulmaz günler yaşamaya devam ediyor.  3,2 km uzunluğunda, Akdeniz' in en temiz ve denize girilebilecek en güzel yerlerinden birisi olan Çıralı; sahili, Eşsiz kumsalı ve caretta caretta yuvalarının koruma bölgesi ile dikkat çekiyor.

Çıralı’da, Türkiye’de ender bir durum gerçekleşti!

Kemer Belediyesi, Başkan Necati Topaloğlu’nun direktifleri ile, Ulupınar Çıralı Koruma Kooperatif ile imzalanan Kaplumbağa protokolü kapsamında, Kemer Belediyesi olarak Dört çalışana maaşlarını ödüyor. Bu konuda Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habib Altınkaya Başkan Topaloğlu’na teşekkürlerini sunuyor:

“Belediye Başkanımız bu yılda çevreye katkı yapmaya devam etti. Kooperatifimiz ve Kemer Belediyemiz arasında Kaplumbağa protokolümüz var. Bu yılda katkılarını devam ettirdiler. Dört tane çalışanımızın maaşını ödediler. Her türlü yardımları devam ediyor. Bu durum bir Belediyenin deniz kaplumbağası koruma amaçlı yardım ettiği Türkiye’de ender bir durumdur. Burada gerçekten çok iyi bir katkı verdiler. Sağ olsunlar biz bu yıl, hiçbir sıkıntı yaşamadan koruma hizmet çalışmamızı sürdürdük”

Kemer Belediyesi Temizlik çalışmaları ile övgü alıyor!

Çıralı sahili, İngiliz The Guardian Gazetesi'nin seyahat yazarları tarafından Avrupa'nın en temiz plajları arasında gösterilirken, Kemer Belediyesi de bölgede gösterdiği temizlik seferberliği ile övgü alıyor:

Ulupınar Mahallesi Muhtarı Habib Altınkaya, Ulupınar Mahallesi olarak Kemer Belediyesi ile iyi bir işbirliği halinde olduklarını söylerken “  Belediyemiz şu anda çöplerin toplanması ve temizlik konusunda çok iyi çalışıyor. Günlük çöplerimiz alınıyor. Bu konuda Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Birçok bölgeden Çıralı’ya gelen insanları burasının çok güzel olduğunu, günlük çöplerin çok iyi bir şekilde toplandığını söylüyorlar. Açıkçası bu konuda minnettarız. En büyük sorunumuz şu anda Çıralı’nın koruma amaçlı imar planı. Şu anda Belediyemiz o konuda 18 uygulaması ile ilgili hızlı bir şekilde uğraşıyor. İnşallah çözülür ve kısa sürede bölgemizi, Altyapımız, üst yapımız, yollarımız açılarak yaşanır bir turizm beldesi haline getiririz. Bu konuda Belediyemiz büyük bir özveri gösteriyor. Yayla yollarımızın topraklanması, düzenlemelerini Belediyemiz yapıyor. Ulupınar’da bir yolumuz var. Orda içme suyu, alt yapı sorunu çözüldükten sonra Belediye Başkanımızın sözü ile o yolu da asfaltlayacaklar. Belediyemiz, diğer konularda da her türlü aradığımız zaman geri dönüyorlar. Bu konuda Belediye Başkanımız,  Belediye Başkan Yardımcılarımız, Müdürlerimiz sağ olsunlar her türlü katkıyı sağlıyorlar. Hepsine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ne dediler?

Sezonun halen devam ettiği bölgede yer alan turizmciler, esnaflar, vatandaşlar ve tatilciler ile görüştük.

Erdal KÖYLÜOĞLU  ( Çıralı-İşletmeci ) - “Köylüoğlu sülalesi olarak, yaklaşık 200 yıldan bu yana bölgede yer alan ailelerdeniz. Tarımcılık ile uğraşırken, zamanla turizme yöneldik. 1980 yılından bu yana işletmeciyim. Şu anda yetkililerimizden tek isteğimiz bölgemizin alt yapısının bir an önce yapılıp, denizlerimizin kirlenmeden bu işe çözüm bulunması. Doğa ile bütünleşip onu korumalıyız. Bölgeye bir arıtmanın yapılmasını bekliyoruz. İmarımız zaten gelmek üzere. Ona göre de inşallah yollar, çizgiler yapılır. İmarımız % 10 kapasite ile koruma amaçlı ahşap bungalov, taş olarak uygulanacak. Köyü de ve köylüyü de koruyacak bizler, burada yaşayanlarız. Biz bu işleri bıraktıktan sonra çocuklarımızın bu yaptıklarımıza devam etmelerini istiyoruz. Belediyemizden imar konusunun hızlandırılmasını ve bir an önce yollarımızın ve alt yapımızın hazırlanmasını bekliyoruz”

Mehmet ÜTÜ (Çıralı-İşletmeci ) – “ Kemer Belediyesine çok teşekkür ediyoruz.  Burada bir sıkıntımız yok . Bizler, doğal olarak yaşadığımız turizmin göz bebeği olan Çıralı’da herkese güzel bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. İlerleyen süreçte Covid nedeniyle sıkıntılar olsa da Başkanımızın Çıralı’yı bir ziyaret etmesini ve kendisini burada görmek istediğimizi söylemek isterim. Kemer Belediyesinin çalışmalarını yakından takip ediyorum ve başarılı buluyorum. Kemer sayfasından takip ediyorum çalışmaları. Çok çok iyi. Şu an okullarda, eğitime destekleri için çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimize defter kalem kırtasiye dağıtıldı. Çok güzel bir uygulama. Bunun için çok teşekkür ediyorum. Temizlik konusunda da her gün Belediye aracımız geliyor, temizliğini yapıyor. Çıralımıza güzel bir şekilde hizmet vermeye çalışıyorlar”

Mehmet Öner AYGÜN: (Çıralı-İşletmeci ) -“ Çıralı’da doğdum ve büyüdüm ve ikinci jenerasyondanım. Kemer Belediyesi çöplerimizi düzenli alıyor. Gördüğüm enteresan bir durum. Önceki Belediye döneminde bu şekilde görmemiştim. Konteynırların düzenli olarak temizlendiğini görüyoruz. Bu dönemde birkaç yolun Belediyemiz tarafından yapıldığını gördüm. Olympos tarafına giderken Köprü çalışmasının daha hızlı yapıldığını gördüm. Bunlar Belediyemizin dikkat çeken çalışmaları. Necati Başkanımızı daha çok Çıralı’da görmek isteriz. Başkan her türlü sorunu kısa sürede çözmek istiyor. Başkan olarak değil ama Belediye ile Çıralı Muhtarlığı arasında daha yoğun ilişkilerin olması gerektiğine inanıyorum. Belediyeye ulaşmak artık eskisine göre daha basit hale geldi. İmar yıkım konusunda gelişmelerin kısa sürede çözülmesini bekliyoruz. Bu tabi sadece Kemer Belediyesi üzerinde olan bir problem değil. Belediye imar müdürlüğümüzün bu konuya daha yoğun ilgi göstermesini bekliyoruz. Yıkımlar ile ilgili, başladı, başlayacak ne oldu gibilerden sürekli dedikodular dönüyor. Bu konuda bilgi bekliyoruz”

Narengül ÇELİK ( Çıralı Vatandaş ) – “ 30 senedir Çıralı’ya gidip gelirim. 3 senedir de yerleşik olarak Çıralı’da ikamet ediyorum. Doğayı ve burayı çok seviyorum. Ancak bazı eksiklikler var. En büyük eksiğimiz Sağlık Ocağımızın olmayışı. Bizler emekliyiz. İlaçlarımız oluyor ya Kemer’e gidiyoruz, ya da Kumluca’ya. Bu bakımdan biraz sıkıntılıyız. Eczanemizin olmasını isterim. Buranın en güzel yanı köylüler ile gelenlerin iç içe olması. Burada yaşamaktan çok memnunuz. Ağaçların kesilip de doğanın bozulmamasını istiyoruz. Fazla yerleşik ev yapılmamasını istiyoruz”

Nuray Celayir ALLAK ( Tatilci ) – “ İsviçre’den Zürih’den geliyorum. Buraya tatil amaçlı geliyorum. Bu ortamı ve doğallığını çok seviyorum. Burası aile ortamı. O yüzden de rahatlıkla tek başıma gelebildim. Sahilde çok rahatlıkla eşyalarımızı bırakıp, denizde gidebiliyoruz. Buraya tavsiye üzerine geldik çok beğendik. Çıralı’yı herkese tavsiye ediyorum”

Mustafa ZORLU (Çıralı-İşletmeci ) – “ Çıralımızda, sezon her şeye rağmen olumlu bir şekilde devam ediyor. Hala turistlerimiz var. Pandemi döneminde gerekli önlemlerimizi aldık. Temizlik olarak Belediyemizin yapmış olduğu desteklerden dolayı uyumlu bir şekilde çalışıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık. İnşallah bundan sonra da bir sıkıntı yaşamayacağımızı düşünüyorum. Gerekli önlemlerimizi Belediyemiz ile birlikte aldığımız için herhangi bir sıkıntımız yok şu anda. Belediyemizin hizmetlerinden memnunum. Pandemi döneminde en önemli şey temizlik.  Gerek temizlik olsun, gerekse de görevli arkadaşların bizlerin eksikliklerimizi tamamlamak için bu konularda bizleri bilgilendiriyorlar. Her gün bizimle beraberler, destekçiler. Teşekkür ediyoruz”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ


TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü