KEMER OFLAZ TURİZM’DEN KIŞ OPERASYONLARI

Okuduğunuz haber
KEMER’DE KINDILÇEŞME MİTİNGİ

1800'LERDEN GÜNÜMÜZE BEYPAZARI TURU

Anasayfa   /    Görüntülü    /    KEMER’DE KINDILÇEŞME MİTİNGİ

KEMER’DE KINDILÇEŞME MİTİNGİ

GÖRÜNTÜLÜ      09 Aralik 2013 - 10:01     0

KEMER’DE KINDILÇEŞME MİTİNGİ

Kemer’de Kındılçeşme’nin halkla buluşması için ve halka açılması için Kemer Sivil Toplum Platformu tarafından düzenlen yürüyüş ve mitinge vatandaşların ilgisi büyük oldu.İZLEYİN!..

Kemer’den ve Antalya’dan iki bine yakın çevre gönüllüsü Kemer Saat Kulesi önünde buluşarak, Kınıdlçeşme’ye yürüdü. Kemer’de yer alan çeşitli sivil toplum örgütlerinin toplanması ile oluşturulan “Kemer Sivil Toplum Platformu” Kındışçeşme’de bir basın açıklaması yaparak, Kındılçeşme kamp ve piknik alanının vatandaş adına geri kazandırılmasını istediler. Basın açıklaması yapan çevre gönüllüler sık sık sloganlar attılar ve yaklaşık beş bin Kırmızı-Beyaz balonu gökyüzüne saldılar. Bu arada mitingin hazırlanmasında katkıları olan ve dava açarak işin arkasında bulunan kişi ve kuruluşlara da plaket verildi. Yapılan açıklamalarda, “Kındıl çeşme ile birlikte bölgemizdeki tüm mesire ve piknik, alanları, koylarımız ve derelerimizin bundan sonra plan değişikliği veya başkaca sebeplerle rant bölgesi ilan edilmesini istemiyoruz” denildi.Bu topraklar bizimdir sonsuza kadarda bizim kalacaktır

Kemer Sivil Toplum Platformu Sözcüsü Abdullah Çilengir burada yaptığı açıklamasında, “Öncelikle bu gün buraya gelme cesaretini gösteren ve esaret zincirlerini kıran kocaman yüreklere Kemer Sivil Toplum Platformu adına canı gönülden teşekkür ederiz. Sevgili dostlar kemerde yaşayan bizler kındıl çeşme kamp ve piknik alanımızın geri kazandırılmasında bu birlikteliği bu güne kadar maalesef sağlayamadık ama bu gün tüm Türkiye şahit artık kemerde yaşayanlar tek yürek halinde işte burada.Kındıl çeşme Kamp alanımız ilk olarak 2005 yılında Bakanlar kurulu kararı ile Milli Park sınırlarının değişimi hamlesi ile karşı karşıya kalmış isimlerini saydığım kişiler ve kurumlar tarafından Danıştay’a dava açılmış ve Danıştay 2007 yılında planı iptal etmiştir.İkinci bir hamle 2009 Ocak ayında onaylanan Antalya  Beydağları uzun devreli gelişme planının değişimi ve buna bağlı olarak Turizm Bakanlığı tarafından 1/1000 ölçekli imar planı ile tam olarak halkın iradesinden alınıp şu andaki yapılan yapılaşmanın önü açılmıştır. Yani çadırlı kamp alanından çıkarılıp Çin Seddi gibi duvarlar örülmüş ve halka kapatılmıştır… Bu korkusuz cengaverler yine devreye girip yürütmeyi durdurma ve plan iptali için dava açmışlar daha sonrada Kemer Belediyesi de dava açmıştır, kendilerine de teşekkür ederiz. 11 kasım 2009 yılında Danıştay yürütmeyi durdurma kararı veriyor ama buna rağmen betonlaşma ve orman kıyımı durmamış devam etmiştir. Size göre bu bir katilim değil midir?….
Sadece orman değil içerisinde tabiatın doğal dokusu ve hayvanlar zarar görmemiş midir?..Hangi vicdan bunlara sebep olduysa esefle kınıyorum. Devletin bazı kurumlarının bu kadar aciz kalması ve bürokratların rant kavgası yapmasını biz affetmiyoruz siz affediyor musunuz?.Bu topraklar bizimdir sonsuza kadarda bizim kalacaktır”

Kemer Belediye Başkanlığına çağrıda bulundular!

Abdullah Çilengir süreci de anlatırken, “ 2012 yılı şubat ayında Antalya A 3.ncü idare Mahkemesi Kemer Belediyesi  tarafından verilen ruhsatı iptal ediyor, yani Adalet bir kez daha tecelli ediyor. 2013 yılı mayıs ayında ise Danıştay 6ncı Dairesi tarafından plan tam anlamıyla iptal ediliyor,buradan Yüce Türk adaletine sonsuz teşekkürlerimizİ gönderiyoruz….
Kındıl çeşme halkındır halkın kalacak, çocuklarımız buralarda oynayacak ve ailecek şenlikler düzenleyeceğiz. Kemer Belediye Başkanlığı yıkım kararını 25 kasım 2013 tarihinde göndermiştir. Buradan Kemer Belediye Başkanlığına çağrıda bulunuyoruz: En son Danıştay kararını uygulayınız , yıkım işlerini ihale etmeden ve geciktirmeden yasal sürecin sonunda yani en geç ocak ayı içerisinde yıkımı gerçekleştiriniz.O gün bizlerde size destek olmak amacıyla burada olacağız.Unutmayalım ki geciken Adalet adalet değildir” dedi.Sadece Kındılçeşme değil!

Yapılan basın açıklamasında, sorunun sadece Kındılçeşme ile sınırlı olmadığının altını çizen Abdullah Çilengir, “ Dostlar ; sorunumuz sadece Kındılçeşme değil diğer yaşam alanlarımızda risk altında  Çıralı,  Maden,  Sazak ve  Alacasu,koyları,  Göynükte çifte çeşmeler,  Beldibi Atatürk parkı içinde aynı Kındılçeşme gibi tehlike ve tehditler devam etmektedir. Dönüşüm çalışmaları yapıldığını duyuyoruz aynı hassasiyeti tüm bölgemiz için göstereceğimizi ve bunların takipçisi olacağımızı hiç kimse unutmasın.Ayrıca 7 ay su akmayan bir yere hes vermeye çalışmak hangi mantıkla açıklanabilir.Bölgemizdeki suyun bahçelerimize bile yetmediği aşikardır. Bu ağaçlar kurusun mu?”dedi.Başbakan’ı davet ettiler!

Önümüzdeki hafta sonu Antalya’ya açılışlar için gelecek olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a bir mesaj yollayan Sözcü Çilengir, “ Son olarak buradan Başbakanımıza buradan çağrıda bulunuyorum.  Antalya ziyaretinizde aynı Bodrum da yaptığınız gibi kıyı şeridimizi ve koylarımızı gezin yapılan katliamı gözünüzle görün ve gereğinin yapılması için talimatları veriniz”dedi.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü