LONDRA'DA 2018 TROİA YILI RÜZGARI - Turizm Dosyası
Okuduğunuz haber
LONDRA'DA 2018 TROİA YILI RÜZGARI

ATLASGLOBAL RUSYA'DA BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Anasayfa   /    Haberler    /    LONDRA'DA 2018 TROİA YILI RÜZGARI

LONDRA'DA 2018 TROİA YILI RÜZGARI

HABERLER      07 Kasim 2017 - 12:55     0

LONDRA'DA 2018 TROİA YILI RÜZGARI
Çeşitli etkinliklerle Türkiye'nin tanıtıldığı fuarda bugün, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtuluş’un yerli ve yabancı basın mensuplarıyla bir araya gelmesi beklenirken, Turizm Aktuel dergisi de ana kapağında yer alan 2018 Troia yılı teması, turizmcilerin beklentilerinin yer aldığı görüşleri ve destinasyon tanıtımları ile fuarda dağıtımı gerçekleştiriliyor. Turizm Aktuel dergisi TUYED ( Turizm Yazarları Derneği ) Başkanı da olan Hasan Arslan'ın yönetiminde hazırlandı.TROİA ATI MAKETİ FOTOĞRAF ÇEKTİRME ALANI OLDU

Dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini ağırlayan Londra Uluslararası Turizm Fuarı (WTM) başladı. Excel fuar alanında 37’ncisi düzenlenen fuarda Türkiye’den Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yanı sıra 60 katılımcı yer alıyor.Dünyanın en önemli turizm fuarlarından biri olan WTM, katılımcılar arasında, 2.8 milyar sterlini bulan ticaret üretiyor. Fuarda seyahat sektöründen 5 bin katılımcı destinasyon, teknoloji ve özel sektör şirketler olmak üzere toplamda 51 bin seyahat profesyoneli, temel endüstri alıcıları, dijital etkileyiciler, öğrenciler ve Turizm Bakanları’nın ağ kurma amaçlı bir araya gelmesi bekleniyor.

WTM pek çok turizm fuarından farklı olarak tüketicilerin kabul edilmediği, sadece kayıtlı üyeleri ve davetli diğer alıcıların ziyaret edebildiği yönetici, odaklı bir fuar. Katılımcıların yaklaşık yarısı Birleşik Krallık merkezli olmasına rağmen fuar, dünyanın farklı noktalarından profesyonelleri bir araya getiriyor. 2018 Troia Yılı olması nedeniyle Türkiye standında oluşturulan Troia Atı maketi de gelen konukların fotoğraf çektirdikleri en önemli alanlardan birisi olarak dikkat çekiyor.Dünyanın en önemli ve büyük turizm fuarlarından biri olan “37. World Travel Market (WTM ) Londra Fuarı” Excel Fuar alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda Türkiye holünde yer alan Çanakkale, 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bölümü ile gözde destinasyonlarından birisi oldu.WTM Londra Fuarı’nda Türkiye holünde yer alan Çanakkale bölümü 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile gözde destinasyonlarından biri olarak ön planda yer alıyor. 2018 Yılının Troia Yılı olması nedeniyle Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından WTM Londra Fuarı’nda Troia ve çevresi ile ilgili çok sayıda etkin tanıtım çalışmaları gerçekleştiriliyor. İngilizce 10 bin adet dağıtılacak Turizm Aktüel Dergisi’nin WTM Londra özel sayısının kapağı ve özel içeriği de “2018 Troia Yılı” oldu.

Dünyanın en önemli ve büyük turizm fuarlarından biri olan “37. World Travel Market (WTM ) Londra Fuarı” Excel Fuar alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Fuarda Türkiye holünde yer alan Çanakkale, 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı bölümü ile gözde destinasyonlarından birisi oldu.6 -9 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan WTM Londra Fuarı’nı dünya genelinden on binlerce turizm profesyoneli ve seyahat sever ziyaret edecek. 2,8 milyar pound iş hacmi, 5000’in üzerinde destinasyonun tanıtıldığı 51000 turizm profesyonelimin katıldığı fuar, 2018 yılı turizm sezonu ile ilgili çok önemli bir buluşma noktası olacak.

WTM Londra Fuarı’nda Türkiye holünde yer alan Çanakkale bölümü 2018 Troia Yılı ve Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ile gözde destinasyonlarından biri olarak ön planda yer alıyor. 2018 Yılının Troia Yılı olması nedeniyle KültÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer de yaptığı açıklamada WTM Londra Fuarı’nın dünyanın en önemli turizm buluşmalarından biri olduğunu ifade ederek; “Bizler Çanakkale’mizi, 2018 Troia Yılını farklı coğrafyalardan gelen dünyanın en önemli turizm profesyonellerine en iyi şekilde anlatmak için çalışacağız. Bugün Türkiye holünde çok güçlü bir Troia havası yaşıyoruz. Bu 2018 Troia Yılı’nın katmış olduğu güçtür. Bu nedenle emeği geçen tüm kurum, kuruluş ve şahıslara şükranlarımızı sunuyoruz. Çanakkale’miz antik tarihinden yakın tarihe, kültürel ve doğal zenginliklere, çok sayıda alternatif turizm türlerine ev sahipliği yapan güçlü bir destinasyon. Diğer taraftan uluslararası bir destinasyon olmak için stratejik ve orta-uzun vadeli planlarla sürekli çalışmamız gerekiyor. Troia teması fuarın ilk gününde çok yoğun bir ilgi ile karşılaştı” dedi.“ÜLKEMİZ VE BÖLGEMİZİN SAHİP OLDUĞU TURİZM İMKANLARI BİZLERE ÇOK BÜYÜK BİR GÜÇ VERİYOR”

TURSAB Çanakkale Körfez BYK Genel Sekreteri Ahmet Çelik de yaptığı açıklamada WTM Londra Fuarı’nın Çanakkale ve bölge tanıtımı için çok önemli bir nokta olduğunu belirterek; “Uluslararası tur operatörlerinin ilgisini katma değeri yüksek ürünler ile bölgemize çekmeliyiz. Bu kapsamda 2018 Troia Yılı elimizdeki çok güçlü bir değer. WTM Londra Fuarı Türkiye holünde 2018 Troia Yılının güçlü temsili ile çok heyecanlıyız. 2018 Troia Yılı ile bölgemizdeki yaşanacak hareketi muhataplarımızla sürekli paylaşacağız. Ülkemiz ve bölgemizin sahip olduğu turizm imkanları bizlere çok büyük bir güç veriyor” dedi.

TÜRK SİMİDİNİ TADACAKLAR

Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı standında üç gün boyunca başta otellerin yönetici ve temsilcileri, tur operatörleri ve kamu kuruluşları olmak üzere 60 katılımcı yer alıyor. Stantta 3 gün boyunca Simit Sarayı tarafından katılımcı ve ziyaretçilere geleneksel Türk mutfağı örnekleri tadımı yaptırılacak. Halil Yetkinlioğlu'nun haberine göre, fuarın ikinci günü olan bugün, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtuluş’un yerli ve yabancı basın mensuplarıyla bir araya gelmesi bekleniyor.

‘TARİH YENİDEN CANLANIYOR’

Fuar alanında bugün National Geographic alanında Türkiye temalı fotoğraf sergisi açılacak. Aynı gün, konusu, Şanlıurfa’nın turizm potansiyeli ve Göbeklitepe kazıları hakkında olan ‘Tarih Yeniden Canlanıyor Konferansı’ düzenlenecek.Fuarda turizm çalışanlarının tanışması adına düzenlenen etkinliklere ek olarak sektördeki ilerlemeler, değişimler ve yeni fikirlerle ilgili sunumlar ve seminerler yapılıyor. Bu seminerlerden bazılarında çeşitli uluslararası turizm şirketlerinden uzmanlar; yeşil turizm, sağlık turizmi, lüks turizmi, yemek turizmi gibi spesifik konularda bilgilendirmeler yapacak.KUZEY KIBRIS DA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

North Cyprus Tourism Centre’den yapılan açıklamada ise, “Bu sene KKTC standı geçen yıl olduğu gibi geleneksel bir Kıbrıs köy ev ve Mağusa şehrimizin Othello Kalesi’nden esinlenerek hazırlanmıştır. Stand üzerinde maket köy fırını, değirmen, Kıbrıs çeşmesi, üzüm şarap yapım yeri, seramik atölyesi, el sanatları ve çöpten sepet, sandalye örme sanatları yer alacaktır. Misafirlere geleneksel Kıbrıs yemeklerinden ve içeceklerinden ikram edilecektir” denildi. KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Sayın Fikri Ataoğlu da bu sabah fuarda olacak.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ