Anasayfa
TRAVELSHOP TURKEY'DEN HİNDİSTAN'DA TÜRKİYE TANITIMI
Türkiye tanıtımı için gönüllü Turizm elçisi olanTravelshop Turkey, ACE of MICE by Turkish Arlines Turizm fuarının hemen ardından, Hindistan’ın 5 büyük şehrinde, Türkiye’den 20’den fazla Turizm firmasıyla birebir görüşmelerde bulunarak Türkiye prezentasyonu gerçekleştirdi.
11 Subat 2020 - 09:25

Etkinliği düzenleyen Travelshop Turkey yetkilisi Murtaza Kalender’den edinilen bilgiye göre, etkinliğe 5 ayrı şehirde katılım gösterildi ve Hindistan’ın 2 ayrı Büyük fuarı olan OTM ve BLTM’de de Türkiye standları kuruldu.

Fuarda Mumbai başkonsolosumuz Tolga Kaya Bey ve Yunanistan Turizm Bakanıila birçok ülkenin başkonsoloslukları ila büyükelçileri stantı bizzat ziyaret ederek onurlandırmışlardır. Fuarda kendi firma logosu yerine Turizm Bakanlığı logosu kullanılarak tamamen Resmi bakanlık standı görünümündeydi ve şık bir stantla, Türkiye, en iyi şekilde temsil edildi.

5 ayrı şehirde Türkiye sunumu yapılarak 81 ilin de tanıtımı gerçekleştirildi.

Mevcut turizm pastasının genişletilmesi, özellikle Bodrum, Marmaris, Fethiye bölgelerinin düşük sezonlarda da kalkınabilmesi için MICE ve Düğünlere yönelik tanıtımlar gerçekleştirildi.

Murtaza Kalender, beraberinde götürdüğü 20’de fazla Türke firmalarımız aracılığıyla ciddi düğün ve MICE gurup Talepleri aldığını belirtirken tüm katılımcıların mutlu bir şekilde döndüklerinin altını çizdi.Kalender, ayrıca, tanıtım çalışmalarının 81 ile yayılarak ve 12 boyunca değişik kategorilerdeki turizm alanlarının sürdürülebilir olmasına önem verdiklerini belirti. Bir sonraki etkinliğin dini temalı Holy Lands Workshop ve Fam Tripleri olarak Mart ayında gerçekleştirileceğini belirten Murtaza Kalender, Mayıs ayında da müteakiben Fethiye merkezli Yacht Cruise Wokrshop ve Fam Tripleri düzenleneceğini aktardı.

Son olarak Kalender, kendisine desteklerini esirgemeyen, başta Turizm Bakanlığı olmak üzere, Türk Hava Yolları, TURSAB, ISTTA ve kendilerine güvenerek iştirak eden 20’den fazla katılımcıya sonsuz teşekkür etttiklerini ifade etti.

YORUM BIRAKIN
YORUMLAR (0)
Habere Hiç Yorum Yapılmamış.
ÖNERİLEN HABERLER