TÜRSAB: UKOME'DE TÜRSAB'IN TEMSİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ! - TURIZM DOSYASI

CONCORDE LUXURY RESORT KIBRIS'TAN MERHABA DİYOR!

Okuduğunuz haber
TÜRSAB: UKOME'DE TÜRSAB'IN TEMSİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ!

ÇİNLİ HAVAYOLU ŞİRKETLERİ TÜRKİYE YOLUNDA!...

Anasayfa   /    Haberler    /    TÜRSAB: UKOME'DE TÜRSAB'IN TEMSİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ!

TÜRSAB: UKOME'DE TÜRSAB'IN TEMSİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ!

UKOME'de alınan yanlış kararların düzeltilmesinden dolayı memnuniyet duyduklarını açıklayan TÜRSAB Yönetimi, benzeri hataların tekerrür etmemesi için UKOME'de temsil edilmeleri gerektiğini vurguladı.UKOME kararlarında, sektörü mağdur edecek maddelerin iptal edilmesi nedeniyle bir yazılı açıklama yayınlayan TÜRSAB, gerçekleşen düzenlemeden dolayı memnun olduklarını belirterek, benzeri hataların tekerrür etmemesi için UKOME'de TÜRSAB'ın temsil edilmesi gerektiğini savundu.

HABERLER      13 Haziran 2018 - 16:31     0

TÜRSAB: UKOME'DE TÜRSAB'IN TEMSİL EDİLMESİNİ İSTİYORUZ!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi yetkililerine teşekkür edilen yazılı açıklama şöyle:

"UKOME kararlarında, sektörü mağdur edecek maddelerin iptal edilmesi nedeniyle bir yazı açıklama yayınlayan TÜRSAB, gerçekleşen düzenlemeden dolayı memnun olduklarını belirterek, benzeri hataların tekerrür etmemesi için UKOME'de TÜRSAB'ın temsil edilmesi gerektiğini savundu.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi’nin (UKOME) D2 Yetki Belgesi ile taşımacılık yapan seyahat acentalarını mağdur eden 7 yolcu sınırı ve 12 saat önceden rezervasyon zorunluluğu getiren kararında değişikliğe gitmesini memnuniyetle karşılıyoruz.Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetimi’nin kararlı duruşu ve karşı çıkışının etkisiyle, UKOME’nin Türk turizmine büyük zarar verecek bir yanlıştan dönmesini olumlu buluyoruz. Alınan karardan dolayı başta İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Mevlüt Uysal ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi yetkililerine teşekkür ediyoruz. Turizmi olumsuz etkileyebilecek bu tarz kararların tekrar etmemesini temenni ediyoruz.

Zira turizm; ülkemize en çok net döviz girdisi sağlayan, yüzbinlerce kişiye istihdam olanağı sunan, ülkemiz için stratejik öneme sahip bir sektördür. Bu bakımdan turizm sektörünü doğrudan etkileyecek konularda alınacak kararların, mutlaka turizm sektörünün paydaşları ile değerlendirilmesi hususundaki gereklilik bir kez daha ortaya çıkmıştır.

TÜRSAB olarak; bundan sonraki süreçlerde benzer sorunların yaşanmaması adına her türlü katkıyı yapmaya hazır olduğumuzu bir kez daha ifade etmek istiyoruz. Bu çerçevede UKOME içerisinde TÜRSAB’ın temsil edilmesi gerekliliğinin altını bir kez daha çiziyor, önümüzdeki süreçte bu yönde adım atılarak UKOME’deki karar mekanizmasına kamu kurumu niteliğine haiz meslek birliği olarak TÜRSAB’ın dahil edilmesinin önemine binaen talebimizi yineliyoruz"

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ