İSTANBUL’DA YENİ YIL COŞKUSU

Okuduğunuz haber
UKRAYNA'DAKİ KONFERANSA DAVET EDİLDİ

ISTTA'NINYÖNETİM KURULU BAŞKANI YALÇIN AYDIN OLDU

Anasayfa   /    Haberler    /    UKRAYNA'DAKİ KONFERANSA DAVET EDİLDİ

UKRAYNA'DAKİ KONFERANSA DAVET EDİLDİ

Accor Otel Grubu “cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddet” konularındaki çalışmalarıyla Ukrayna’daki konferansa davet edildi.

HABERLER      28 Aralik 2019 - 10:04     0

UKRAYNA'DAKİ KONFERANSA DAVET EDİLDİ

Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Otel Grubu, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Aile İçi Şiddetle Mücadelede Kurumsal Uygulamalar” üzerine sunumların gerçekleştiği konferansta, bu alandaki çalışmalarıyla Türkiye’den davet edilen 2 şirketten biri oldu. Accor Otel Grubu’nun Yetenek ve Kültür Müdürü Canan Töre Petekçi, Accor Otel Grubunun ülkemizde 6 yıldır süren çalışmalarını ve uluslararası platformda yürütülen RiiSE programını aktardı. Sabancı Üniversitesi’nin liderliğinde oluşturulan ‘İş Dünyası Aile içi Şiddete Karşı’ (BADV) Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olan Canân Petekçi, 20’den fazla uluslararası şirket ile birlikte yürüttükleri çalışmalarla ilgili bilgi paylaştı.

FRANSA merkezli Avrupa’nın en önde gelen otel zinciri Accor Otel Grubu, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de gerçekleştirilen ve “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Aile İçi Şiddetle Mücadelede Kurumsal Uygulamalar” üzerine sunumların gerçekleştiği konferansta, Türkiye’den davet edilen 2 şirketten biri oldu. Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Aile içi Şiddet konularında çalışmalar yürüten Accor Otel Grubu’nun Yetenek ve Kültür Müdürü Canan Töre Petekçi, Accor Otel Grubu’nun ve ülkemizin temsilcisi olarak “toplumsal cinsiyet eşitliği ve aile içi şiddet” konusunda Accor Otel Grubunun çalışmalarını ve uluslararası platformda yürütülen RiiSE programını aktardı.

Accor Otel Grubu, şiddet mağdurlarına mesleki eğitim vererek, istihdam edilmelerini sağlıyor. Kadınlara ekonomik anlamda destek verirken aynı zamanda güvenli bir alan yaratıyor. He for She ve WEBS imzacıları arasında yer alan Accor Otel Grubu, global “RİİSE Programı” ile “çeşitlilik ve cinsiyet eşitliği” konularında da farkındalık yaratmayı sürdürüyor. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile iş birlikleri kapsamında, iş başvurusunda bulunan şiddet mağdurlarının meslek edinmesi ve istihdam edilmesini sağlamaya devam ediyor.

Accor Otel Grubu, bunun yanı sıra Türkiye’nin dört yanındaki illerde kadınların bilinçlendirilmesine yönelik çalışmalar düzenleyen ve Türkiye Cumhuriyeti Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı olarak faaliyet gösteren Şiddet Önleme ve İzleme Merkezleri (ŞÖNİM) ile yakın çalışmalar yürütüyor. Accor Otel Grubu 6 yıldır “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Aile içi Şiddet” konularında ciddi çalışmalar gerçekleştiriyor.

Konferansta Accor Otel Grubu’nun çalışmaları hakkında konuşan Petekçi şunları söyledi: “ŞÖNİM ve Kadın Dernekleri Federasyonu ile gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızla da şiddet mağduru kişilere ulaşmayı sürdürüyoruz. Bugüne kadar çatımız altındaki yaklaşık 3000 yeteneğe “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” üzerine eğitimler verdik ve bu eğitimlere, içeriklerini geliştirerek devam edeceğiz. Şiddet mağduru kişilerin hayatlarını ve özgüvenlerini geri kazanabilmeleri için meslek edinmeleri adına eğitimlerimizi sürdüreceğiz.”

Accor Türkiye, şiddet mağduru kişilerin meslek edinmeleri için verilen eğitimler ve istihdamlarının sağlanması üzerine çalışmalarıyla 2018 yılında dünyadaki tüm ülkeler arasında ilk RiiSE ödülünün de sahibi olarak, birinci oldu. Accor Otel Grubu, sadece 2019 yılında 50’ye yakın şiddet mağdurunun meslek sahibi olmasını ve istihdam edilmesini sağladı.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ

TIES Awards Ceremony Best Media Partner Ödülü