YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KURT!... - Turizm Dosyası

JENNİFER LOPEZ, HAYRANLARINI ANTALYA'YA DAVET ETTİ

Okuduğunuz haber
YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KURT!...

NASHİRA RESORT OTEL’DEN DUYARLI HAREKET

Anasayfa   /    Haberler    /    YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KURT!...

YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KURT!...

Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Yeni Başkanını Seçti

HABERLER      22 Haziran 2019 - 22:48     0

YENİ BAŞKAN HÜSEYİN KURT!...

Kurulduğu günden bu yana sektör paydaşlarını bir araya getirmek için yoğun çaba sarf eden ve bir çok nitelikli organizasyona imza atan Uluslararası MICE Endüstrisi Derneği (I-MICE) Radisson Vadi Hotel İstanbul’da 2. OLAĞAN GENEL KURUL’UNU tamamladı.,

Açılış, saygı duruşu, İstiklal marşı, divanın oluşturulması, yönetim ve denetleme kurulu raporlarının okunması, yönetim ve denetleme kurulunun ibrası, yönetim, denetim, disiplin kurulu üyelerinin oluşturulması ve dilek & temennilerle genel kurul devam etti.

Derneğin kurulduğu günden bugüne 2. Başkanlığını yürüten Sn. Hüseyin Kurt 2019 – 2022 dönemi için üyelerin karşısına başkan adayı olarak çıktı. Hazırladığı listeyle üyelerin tamamının güven oyunu alan Sn. Kurt gerçekleştirdiği sunumda ‘’ nitelikli turiste hizmet veren, yerel ekonomiyi ayakta tutan, sayıları 50 – 60 civarında olan paydaşlarımıza iş hacmi yaratan deniz, kum ve güneş turisti olarak adlandırdığımız turist profiline göre ülkemize 4 katı daha fazla gelir bırakan, tanıtıma çok önemli katkısı olan segmentin temsilcileriyiz.

MICE segmenti Turizm sektörünün inci segmentidi!

Hepimizin bildiği üzere 2016 senesinde başlayan ve sonraki senelerde de devam eden talihsiz bir süreçten geçtik. Derneğimizi;  tam da bu dönemde kurduk. Birliğe ve beraberliğe en ihtiyaç duyulan dönemde… Kurulduğumuz günden bu yana gerçekleştirmiş olduğumuz kişisel gelişim ve uzmanlığa yönelik eğitim programları, network etkinlikleri, yurt içi ve yurt dışı tanıtım gezileri & B2B organizasyonları, sosyal sorumluluk projeleri, kamusal ziyaretler ve işbirliği platformları ile sektörde haklı bir yer edindik. Sektör paydaşlarına  dokunmayı, üretmeyi, ve katma değer yaratmayı kendine misyon edinmiş olan derneğimiz; önümüzde ki dönem çok kıymetli icra kurulu üyelerimiz, dernek üyelerimiz ve sektör paydaşlarıyla yoluna çok daha güçlü ve hızlı bir şekilde devam edecektir. ‘’ dedi.

Genel kurul esnasında kürsüye çıkan derneğin kurucu ve eski dönem Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Söyler “ Bu bir bayrak devridir. Hüseyin kardeşimle biz bir bütünüz. Bundan önce olduğu gibi bundan sonrada yanındayım ve yanındayız.
Sektör adına yapılacak çok şey var.Dernek olarak yeni dönem arkadaşlarımızla nitelikli büyümemize ve üretkenliğimize devam edeceğiz. Bir kez daha yeni dönemin başta üyelerimiz, icra kurulumuz ve sektörümüz adına hayırlı olmasını dileriz"dedi.

Derneğin gelecek dönem yol haritasını da paylaşan yeni Başkan Hüeyin Kurt ‘’ şu anda dernek çatımızda ülkemizin her yerinden üyemiz bulunmaktadır. Dolayısıyla bir sistem dahilinde devam etmek adına yurt içi temsilciliklerimizle başlayacağız. Yurt içi temsilcilikler alan üyelerimiz sorumlu oldukları şehirlerde derneğimizin tanıtımı, faaliyetleri, misyonu, gelecek vizyonu ve üye arttırılması adına sorumluluk sahibi olacak.Aynı detaylarla yurt dışında da DMC’lerle de örgütlenmemize başlayacak ve çok hızlı bir şekilde yurt dışı temsilcilikler veriyor olacağız.Önümüzdeki dönemde sektör duayenleri, Eski Turizm Bakanımız, sektör STK temsilcileri, akademisyenlerden oluşan danışma kurulumuz ile belirli revizyonlar dahilinde aktif bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyor olacağız.
Üye sayısı bağlamında nitelikli büyümemize devam edeceğiz.En önemli konuların başında yeni dönemde artık başta Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Valiliklerimiz, İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerimiz ve Sektör STK Temsilcileriyle çok daha yakın çalışacağız.
Aylık ve 3 aylık periyotlarda dernek faaliyetlerimizi I-MICE News başlığı altında sektör paydaşları ile buluşturacağız. Bilişim, dergi projemiz, sosyal medya örgütlenmemiz yeni dönemde artarak devam edecek. 2019 – 2022 döneminin başta MICE segmenti çalışan değerli sektör paydaşları olmak üzere sektörümüze hayırlı olmasını dileriz. “

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ